Bevrijdingsfestival Krommerijn
Zaterdag 19 april – Pré Kingsparty
De inmiddels legendarische Pré Kingsparty trapt het feestelijke voorjaar af. Wat ooit begon als een opwarmer voor Koningsdag is uitgegroeid tot een avondvullend spektakel in de grote feesttent op de Herenstaat in Werkhoven.
De line-up bestaat uit verrassende optredens van bekende én lokale artiesten. Speciale gast is EFFE SERIEUS, bekend van festivals als Paaspop en Zwarte Cross. Zij zorgen voor een volledig geïmproviseerde, knotsgekke show vol humor, muziek en energie.
De toegang is gratis (16+). De feesttent opent om 20.00 uur en er is een aparte entree voor senioren.
Zaterdag 26 april – Koningsdag
Op Koningsdag bruist het in het dorpscentrum van de activiteiten. De dag begint vroeg met Luilakken: een vrolijke optocht met versierde fietsen, veel lawaai en een gratis ontbijt. Daarna volgt de traditionele vrijmarkt met volop kleedjes, kinderspullen en verse wafels. Voor kinderen is er een speciaal ingericht kinderplein.
In de middag… een complete Grand Prix paddock!
’s Middags verandert het terrein in een ware Grand Prix paddock. Jonge coureurs racen over de kartbaan, terwijl oudere deelnemers hun stuurkunsten kunnen laten zien in Formule 1-racesimulators. Op grote schermen zijn alle verrichtingen live te volgen, wat zorgt voor volop spanning en sensatie. De snelste coureurs van de dag strijden aan het einde van de middag om de Grote Prijs van Werkhoven.
Tussendoor is het goed toeven op het terras naast de feesttent, met onder andere lekkers van Het Wapen van Werkhoven en een pannenkoekenkraam. De dag wordt feestelijk afgesloten met muziek en een borrel vanaf 19.00 uur.
Maandag 5 mei – Bevrijdingsfestival Krommerijn
Op 5 mei organiseert Stichting Oranje Werkhoven voor onder andere álle inwoners van de gemeente Bunnik: het Bevrijdingsfestival Krommerijn. Met historische vliegtuigen, airshows, oude (leger)voertuigen, muziek en een luchtballonnenparade belooft het een unieke beleving te worden voor jong en oud. Meer informatie over dit unieke evenement, waar we herdenken en 80 jaar vrijheid vieren, volgt binnenkort.
Wanneer
- Maandag 5 mei 2025